Zprávy z Poples´Food Policy National Workshop

Peoples´ Food Policy aneb Zemědělská politika pro lidi je nová vize potravinového systému a zemědělství v Anglii – férovějšího k lidem i k této planetě. Tvoří ji koalice organizací jako Landworkers‘ Alliance (LWA) a Global Justice Now, The Centre for Agroecology, The Ecological Land Cooperative či The Permaculture Association. Podporují ji stovky dalších organizací. Je to politika, která vychází z praktických zkušeností a potřeb lidí, kteří jsou nejvíce zasaženi selháními stávajícího potravinového systému. Je to politika, která vznikla a stále se rozvíjí zdola.

Zemědělskou politiku pro lidi bychom chtěli i u nás. Proto Asociace místních potravinových iniciativ zorganizovala v květnu o víkendu 11. – 12. setkání na Permafarmě Jagava, kde na dvě desítky lidí diskutovali o tom, jak vytvořit podobný rámec v podmínkách ČR a přispěním zkušeností z projektu H2020 BOND

Uvědomujeme si, jak velká výzva před námi stojí. Máme ale na paměti slova, kterými víkendové setkání uzavřela Dee Woods z LWA. „Nikdy nepochybuj o tom, že malá skupina může změnit svět. Nikdy nic jiného totiž svět nezměnilo“ (citát Margaret Mead)  

Zde se můžete podívat na fotografie ze setkání nebo úvodní prezentaci Co_je_to_PFP?

« Zpět na seznam zpráv