Výzva: #StayHomeButNotSilent

17. duben je světový den rolnického odporu, který každoročně vyhlašuje hnutí Via Campesina. Pojďme se postavit světlem proti temnoťě, zústaňme doma, ale nebuďme zticha! #stayhomebutnotsilent. S úctou podporujeme ekologicky hospodařící, drobné zemědělce! Jedlíci, dejme světu vědět, že si jich vážíme. Zemědělci, ukažte, že hrdě nesete své poslání. Be proud to support peasants. Be proud to be peasant.

Jak se můžete zapojit do akce?

Připojte se k výzvě jedním z následujících způsobů, nebo vymyslete svůj vlastní během sedmi dní od 17. do 23. 4.

  • Vyzvěte zemědělce, podílníky ve vaší potravinové komunitě, přátele, ať se přidají ke kampani s námi. Pošlete jim tento příspěvek.
  • Připojte se s námi k výzvě “Světlem proti temnotě”. Zapalte 17. dubna ve 20:20 oheň. Více informací zde.
  • Stáhněte si logo a využijte je pro online kampaň na sociálních sítích. Najdete je zde.
  • Účastněte se fotokampaně.
    Napište na kus papíru “Proud to be peasant because… / Proud to support peasants because…” a doplňte větu svým vlastním důvodem. Například… “….feed local people”, “…help tackle climate change”, “reclaim local land”, “they supply me with fresh local food every day” atd.  Můžete se vyjádřit samozřejmě i česky např. “Podporuji svého zemědělce, protože pečuje o půdu a krajinu” apod. Vyfoťte se s tímto prohlášením nebo natočte video a zveřejněte jej na sociálních sítích. Fantazii se meze nekladou.
  • V příspěvcích na sociálních sítích používejte hashtagy #StayHomeButNotSilent & #PeasantsRights. Na twitter můžete použí tag @ECVC1.  
  • Pošlete odpovědným politikům dopis s vašimi požadavky a zároveň jej pošlete na info@eurovia.orgVzor dopisu si můžete stáhnout zde.

Čas pro změnu je teď, a proto připojte se k výzvě jakýmkoli způsobem. Pomozte ukázat, že tu jsou zemědělci a lidé, kteří každý den pečují o svět.

Celý text výzvy v angličtině, který vydala URGENCI, najdete zde.

Příspěvek vznikl díky podpoře Erasmus+ projektu “Food&More – Consumer education for food citizens”
Napsala a přeložila: Šárka Krčílková
« Zpět na seznam zpráv