Načítám Akce

Všechny akce

  • akce již proběhla.

KPZky na Biojarmarku

6. 10. 2018 10:00 - 17:00

Národní zemědělské muzeum Praha, Kostelní 1300/44, 170 00 Praha 7-Holešovice Praha 7, Česká republika https://www.nzm.cz/
Kontaktní osoba: AMPI CooLAND Hnutí Duha

Komunitou podporované zemědělství je víc než jen cesta ke kvalitním potravinám zblízka. Je to cesta ke vzájemné podpoře a vzájemnému pochopení mezi spotřebiteli a zemědělci, kteří hospodaří s respektem k půdě a krajině. Myšlenka KPZ u nás zakotvila před deseti lety a za tu dobu se do tohoto potravinového systému zapojilo několik desítek iniciativ, zemědělců a několik tisíc spotřebitelů. Patříte mezi ně? Nebo naopak hledáte informace, jak s KPZ začít? Přijďte se potkat s KPZkami v rámci pražského Biojarmarku v Národním zemědělském muzeu v Praze. Co na vás čeká?

 

INFO STÁNEK

10 – 17 hod, dvůr před Národním zemědělským muzeem

Na stánku se můžete seznámit s organizacemi, které rozvíjí potravinové systémy založené na šetrném zacházení s krajinou a férových vztazích mezi zemědělci a spotřebiteli. Můžete tu potkat zkušené koordinátory existujících KPZ iniciativ a poradit se, kde hledat informace a jak si najít tu svou KPZku, nebo svého zemědělce na adresarfarmaru.cz.

 

výstava fotografií “ZE ŽIVOTA KPZ”

10 – 17 hod, dvůr před Národním zemědělským muzeem

Nahlédněte prostřednictvím fotografií do života několika KPZek.

 

přednáška s diskuzí a promítáním: VÍM, OD KOHO MÁM, CO JÍM

13 – 14 hod, Objevovna Národního zemědělského muzea  

Seznamte se se základními principy komunitou podporovaného zemědělství v semináři, který je úvodem do KPZ. Potkejte se s koordinátory existujících iniciativ a s lidmi, kteří stojí za rozvojem KPZ u nás. Shlédněte příběh jedné KPZky prostřednictvím filmového dokumentu.

Více informací a registrace z důvodu zajištění místa na https://kpzinfo.cz/akce/

 

beseda se zemědělci a spotřebiteli: JAKÁ JE CESTA K POTRAVINÁM ZBLÍZKA?

14 – 15 hod, Objevovna Národního zemědělského muzea  

Jak KPZ v současnosti funguje a kam by mohlo směřovat dále? Je hospodaření zemědělců finančně udržitelné, kdo a jak je podporuje? Jak to vidí zemědělci a spotřebitelé? Využijte jedinečnou příležitost potkat se a promluvit se zemědělci, kteří se vydali cestou KPZ. Zeptejte se jich na vše, co vám vrtá hlavou nejen o komunitou podporovaném zemědělství, ale třeba i ekologickém zemědělství, biopotravinách a podpoře drobných zemědělců u nás.

Více informací a registrace z důvodu zajištění místa na www.hnutiduha.cz/beseda

 

DĚTSKÝ PROGRAM

dvůr před Národním zemědělským muzeem

Nebudou se nudit ani vaše děti. Hravou formou mohou například zjistit, co se skrývá za písmeny BIO.

 

Vstup na všechny akce (i do celého muzea) je zdarma.

Akce je připravena ve spolupráci s Asociací místních potravinových iniciativ v rámci projektů Solid Base a Zapoj se do KPZ, spolkem CooLAND a Hnutím DUHA v rámci projektu Citizen’s CAP – Urban & Rural Food Stories. Akce je realizována za finanční podpory Evropské unie a Magistrátu hlavního města Prahy. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor a nereprezentuje názory donorů.

Akce je součástí pražského Biojarmarku, který pořádá PRO-BIO LIGA.