Zemědělci, zapojte se do pilotního projektu sdílené dopravy

Patříte mezi zemědělce, kteří by chtěli lépe využít své dopravní kapacity nebo naopak hledají někoho, kdo jim pomůže dopravit produkty k zákazníkům? Zapojte se do pilotního projektu iBi POINT.

V září uspořádala AMPI ve spolupráci s iBi STORE webinář “Sdílená logistika pro zemědělce a potravinové iniciativy”. Během webináře představila AMPI projekty, které pomáhají propojovat farmáře se spotřebiteli, jako mapy Adresář farmářů a Kde.lovime.bio, nebo které podporují sdílení zkušeností a know-how lidí zapojených do komunitou podporovaného zemědělství KPZkoALICE.

Hlavním tématem webináře byla ovšem logistika, tedy jak dostat produkty z malých ekologických farem až k jejich odběratelům. Tím se zabývá iBi STORE, protože pomáhá malým pěstitelům a výrobcům otevřít nový kanál, zajistit relevantní odběratele a technicky zajistit, jak dostat zboží k odběratelům. Zakladatel projektu Slávek Picmaus zároveň přichází s námětem na další projekt iBi POINT – ekologické řešení sdílené dopravy pro dodavatele, kteří logistiku nechtějí řešit, nebo za ní chtějí ušetřit
a najít nové zákazníky. Projekt hledá v současné době zemědělce, kteří by se chtěli zapojit do pilotní testovací fáze.

Odkazy:
>>> O projektu iBi POINT zde.
>>> Dotazník pro zájemce o zapojení do pilotního provozu iBi Point zde.
>>> Zápis z webináře “Sdílená logistika pro zemědělce a potravinové iniciativy” zde.

Autorka příspěvku: Šárka Krčílková (AMPI)

« Zpět na seznam zpráv