Moje milovaná komunito…

Vše je nejisté. Nikdo neví, co bude. Ani zemědělci. Ani spotřebitelé. Přesto se zvedá v potravinových komunitách po celém světě vlna solidarity a vzájemnosti. Máme zprávy z Číny, ze Švýcarska, z Indie, Francie, Británie, USA a řady dalších zemí…. Komunity a zemědělci po celém světě jsou v akci. Jednají podle svých hodnot, které jsou jejich podstatou a mají je hluboce zakořeněné ve svém fungování: solidarita, vzájemná podpora, důvěra a péče. Zemědělci společně se spotřebiteli jsou připravení hledat kreativní řešení…

Rocksteady Farm&Flowers je jedním z příkladů. Takhle začíná prohlášení farmy směřované svým odběratelům komunitou podporovaného zemědělství, přátelům.

“Milovaná komunito,

je tu teď tolik nejistoty a pozornosti ohledně COVID-19, slyšíme to, cítíme to. Víme, že každý z nás hraje roli v globální krizi. Jako vaši zemědělci jsme odhodlaní:

  • Mít ruce zabořené v hlíně. (Budeme si je mýt často!)
  • Pokračovat v setí ve skleníku a později i na poli.
  • Udržitelně pěstovat zdravé jídlo a pečovat při tom o půdu.
  • Bezpečně dodávat jídlo vám, členům naší KPZ, přátelům a sousedům – připraveni kreativně reagovat na změnu situace.
  • Opřít se o svou komunitu a požádat jí o podporu, abychom mohli splnit závazky.
  • Budeme pečovat jeden o druhého.”

Přečtěte si celý příspěvek “Resilience and food security – our thoughts and commitments”.

I my v AMPI jsme v centru dění. Jsme propojeni s mezinárodní komunitou URGENCI a propojujeme tu naší českou. Proto jsme založili KPZkoALICI. Budeme se snažit informovat, propojovat a hledat řešení společně s vámi, milí zemědělci a členové potravinových iniciativ u nás. Věříme, že když místo JÁ, budeme jednat jako MY, obohatí nás to všechny.

Ať žije komunitou podporované zemědělství!

Příspěvek napsala: Šárka Krčílková (AMPI)

Článek vznikl s finanční podporou Evropské Unie  v rámci Erasmus+ projektu “Food&More – Consumer education for food citizens”.  Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor článku. Sdělení nereprezentují názory donora a donor neodpovídá za použití informací, jež jsou obsahem výstupů.

« Zpět na seznam zpráv