KPZ v praxi s Terkou a Michalem z KomPotu

Poslechněte si příběh Terezy Jursové a Michala Tichého, kteří pěstují zeleninu spolu s komunitou. Můžete se tak společně s námi podívat na to, jak funguje komunitní tip KPZ. Pohledem zahradníků a současně i koordinátorů nahlédneme na 1,5 hektaru obhospodařované půdy komunitní zahrady a spolku KomPot sídlícího v Nových Středoklukách u Prahy.

Tato komunita je historicky první komunitní KPZ u nás. Dozvíte se, jak funguje komunitní typ KPZ, kdy se do běhu sezónního pěstování a koordinace přidávají i podílníci/členi spolku. Jak je rozdělena koordinace, co zahrnuje členství spolku, kde se shání sazenice, jak se pěstuje, jak probíhá spolupráce s dalšími zemědělci zelináři, jak probíhají závozy zeleniny a co nastane, když se spolek rozhodně přibrat si další pozemek. A samozřejmě mnohem víc!

Občanské sdružení KomPot je produkční komunitní zahrada fungující na základě principů KPZ.

Záznam webináře naleznete zde.

Webinář proběhl v rámci mentoringového programu “Provázení KPZ nováčků”, který realizuje AMPI s finanční podporou Evropské unie v rámci Erasmus+ projektu “Food&More – Consumer education for food citizens” a podporou Hl. m. Praha v projektu “KPZ pro Prahu”.  Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor článku. Sdělení nereprezentují názory donorů a donoři neodpovídají za použití informací, jež jsou obsahem výstupů.

« Zpět na seznam zpráv