Jaké jsou šetrné metody hospodaření na zemědělské půdě aneb jaké to je být koněm na biostatku

 Koňům v zemědělství ještě neodzvonilo! Víme to díky včerejšímu semináři “Šetrné metody hospodaření na zemědělské půdě”. Za AMPI tam mluvili Honza Valeška a Šárka Krčílková o KPZkách, propojení malých ekologických farmářů s odběratelskou skupinou. Nejzajímavější ze všeho byla praktická část s ukázkou sekání vojtěšky pomocí Kolmanovic koňostroje 🐎🚜.

 

Kombinace moderní technologie tažené koněm se jeví jako jeden z ideálních nástrojů pro drobné ekozemědělce. Vojtěška byla posečená tak rovnoměrně a nadýchaně, jak by to žádný obří kombajn nedokázal, a zajíci a koroptve stačili v klidu odhopkat do bezpečí!👌🐇👍❣️

Krátce ještě témata, kterými byl den obohacen:Vraťme se ke starému, bude to pokrok (Ing. Martin Káš, Ph.D., VÚRV), Výhody moderního organického zemědělství z pohledu půdního mikrobiologa (Ing. Jaroslav Záhora, CSc., MENDELU), Agrolesnictví – novinka nebo návrat k tradicím (doc. Ing. Bohdan Lojka, Ph.D., ČSAL), Zkušenosti s aplikací agrolesnických systémů pro udržitelné zemědělství (Ing. Radim Kotrba, Ph.D., ČSAL), Komunitou podporované zemědělství (KPZ) – jídlo jako vztah (Mgr. Jan Valeška, AMPI), Praktické zkušenosti s KPZ z pohledu farmáře a koordinátorky komunity (Ing. Martin Rosenbaum, farma Lukava, Ing. Šárka Krčílková, AMPI, CooLAND).

« Zpět na seznam zpráv