Víkend otevřených vrat 17. a 18. června

Přijměte pozvání na VÍKEND OTEVŘENÝCH VRAT, který pořádá CooLAND ve spolupráci se zemědělci:  

  • KAREL TACHECÍ, Poplužní 189, Budyně nad Ohří / sobota 17. 6. 2017 od 14:00 hod.
  • ONDŘEJ SOKAČ, Hájek 3, Úmonín u Kutné Hory / neděle 18. 6. 2017 od 14:00 hod.

Dva zemědělci, kteří se nebojí vytvářet zdravou zemědělskou krajinu, otevřou vrata svého hospodářství vašim zvědavým pohledům a dotazům. Čeká nás procházka mezi záhony a pastvinami, piknik pod stromem a další autentické zážitky. Pokud máte zájem o účast, registraci najdete níže.

KAREL TACHECÍ

Karel patří mezi zkušené ekologické zemědělce, kteří své povolání dělají srdcem. Byl snad vůbec prvním u nás, který se nebál pustit do dobrodružství zvané “komunitou podporované zemědělství” a dlouhá léta zásoboval jednu z největších KPZtek Toulcův dvůr. S CooLAND spolupracuje od roku 2015. Líbí se nám, že hospodaří s heslem “půda jako peřinka”. Chcete vědět proč? Přijďte se Karla zeptat osobně.

Registrace na výlet ke Karlovi zde.

ONDŘEJ SOKAČ

Ondřej vystudoval malbu, vytváří zahrady a nedávno se pustil do zemědělství. Rozhodl si vzít zpátky rodinné polnosti, začít na nich hospodařit a při tom vytvářet na vlastních pozemcích pestřejší krajinu. Nechybí mu nadšení a v hlavě má spoustu plánů, které začíná pomalu realizovat. Věříme, že se mu to povede. V letošním roce založil ve spolupráci s CooLAND na zkoušku malou KPZku čítající desítku podílníků. Chcete vědět, proč se vystudovaný malíř rozhodl zabořit své ruce do hlíny? Přijeďte se Ondřeje zeptat osobně.

Registrace na výlet k Ondřejovi zde

Děkujeme AMPI Asociaci místních potravinových iniciativ a Ministerstvu zemědělství ČR za podporu této akce.

Těšíme se na viděnou

za CooLAND

Šárka Krčílková

+420 725 290 604

« Zpět na seznam akcí a seminářů