Ke stažení

Publikace

Zapoj se do KPZ (2016)

kompletní příručka ke čtyřem vzdělávacím seminářům výukového programu o komunitou
podporovaném zemědělství, která přináší komplexní informace o základech, vzniku a udržování systémů KPZ. Ke stažení zde. Také v angličtině ke stažení zde.

Zapoj se do KPZ – průvodce lektora (2016)

manuál pro lektory vzdělávacího cyklu o komunitou podporovaném zemědělství přináší návrh na organizaci seminářů a návrhy na zajímavé aktivity pro zájemce i zkušenější aktéry KPZek, obsahuje také metodické tipy a návody, včetně zdrojové literatury. Ke stažení zde.

Evropský výzkum komunitou podporovaného zemědělství (2015)

Český překlad zprávy participativního výzkumu evropských KPZek obsahuje souhrnnou zprávu o stavu systému KPZek v Evropě a podrobné zprávy z ČR, Slovenska, Polska, Německa a Rakouska ke stažení zde. Celý výzkum, kde naleznete zprávy ze všech ostatních zemí EU 27 lze nalézt v Angličtině zde.

CooLAND

Příběh komunitou podporovaného zemědělství – Láska ke krajině prochází žaludkem (2016)

Komunitou podporované zemědělství je vztah lidí, kteří si rádi pochutnají na kvalitním jídle s  lidmi, kteří o  takové jídlo umí pečovat. Soubor  dokumentárních fotografií Kevina V. Tona vypráví osobitým černobílým obrazem příběh jedné z komunit podporujících zemědělství v  České republice – KPZ CooLAND. Ke stažení zde.

Manuál Komunitou podporovaného zemědělství (2014)

Manuál obsahuje základní informace o KPZ, včetně praktických kroků jak KPZ založit a provozovat jak pro zemědělce, tak pro spotřebitele. Stáhnout soubor v pdf, můžete zde.

 

European Handbook on CSA – sharing experiences (2011)

Evropský manuál k systému komunitou podporovaného zemědělství přináší řadu praktických i teoretických poznatků o systému KPZ v řadě Evropských zemích a demonstruje je na množství fungujících příkladů. Ke stažení zde.

Vzorové dokumenty

Propagační materiály

Leták KPZ

Leták poskytuje základní informace o systému komunitou podporovaného zemědělství a jeho principech, výčet přínosů zapojení do KPZ jak pro spotřebitele tak pro zemědělce a odkaz na stránky kpzinfo.cz. Ke stažení zde.

Plakát KPZ

Plakát jednoduše a názorně pojmenovává komunitou podporované zemědělství, jeho hlavní principy a fungování. Ke stažení zde.

 

Infografika

Infografika – Když jste v KPZ

Infografika uvádí, jak postupovat, aby potraviny vypěstované zemědělcem přímo pro vás neskončily jako odpad. Ke stažení zde.

Infografika – Než se zapojíte

Infografika uvádí faktory, které je dobré před zapojením do KPZ zvážit. Ke stažení zde.