Kdo jsme

Organizace

Webové stránky o komunitou podporovaném zemědělství provozují:

Logo-Modré_malé

Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s. – Naším posláním je podporovat blízký vztah lidí ke krajině, ve které žijí, a to prostřednictvím rozvoje místních potravinových systémů v České republice. www.asociaceampi.cz

 

 

PRO-BIO LIGA, pobočný spolek, se zaměřuje na vzdělávání a osvětu v udržitelném zemědělství. www.biospotrebitel.cz

 

 

Lidé

honza valeška

Jan Valeška

(spolu)pracuje v několika nevládních organizacích, které se snaží podpořit rozvoj místního, ekologického zemědělství založeného na potravinové suverenitě (PRO-BIO LIGA, Asociace místních ekologických iniciativ, Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství, Kuchyňka, z.s.) jako lektor, finanční manažer, ředitel a mnoho dalšího. Spoluzakladatel komunitního hospodářství KomPot a Kuchyňka a první KPZky na Toulcově dvoře.

 

 

 

tereza jursová

Tereza Jursová

je lektorkou a učitelkou výtvarné výchovy a environmentálního vzdělávání pro školy i veřejnost, organizátorka seminářů a akcí o KPZ, pracuje také jako zelinářka na komunitním hospodářství KomPot.

 

 

 

 

Alena-web

Alena Malíková

se věnuje poradenství o ekologickém zemědělství v Moravskoslezském kraji, pomáhá místním ekozemědělcům udržet jejich hospodaření a podporuje zakládání KPZek. Současně pracuje ve výzkumné organizaci Bioinstit, kde koordinuje projekty zaměřené na environmentální dopady ekologického zemědělství.

 

 

 

 

šárka krčílková

Šárka Krčílková

Věnuje se tématu ochrany zemědělské krajiny, komunitou podporovanému zemědělství (KPZ) a přístupu k půdě pro agroekologické zemědělce (CooLANDAsociace místních potravinových iniciativ)  Je koordinátorkou iniciativy KPZ CooLAND. Píše příspěvky na blog, příležitostně lektoruje, organizuje vzdělávací akce. Je spoluautorkou publikace Láska ke krajině prochází žaludkem a studie Be part of CSA: What is the motivation to join community supported agriculture in the Czech Republic.

 

 

 

Anna Černá

miluje komunity a smysluplnou podporu lidí navzájem. Baví ji propojovat lidi, hledat nová řešení a posouvat věci vpřed. Je instruktorkou jógy smíchu a zajímá se o společensky prospěšný sektor, kde pracuje pro Kokoza o.p.s. nejen jako koordinátorka Komunitní zahrady Vidimova. Je zakladatelkou a hlavní koordinátorkou KPZ Mezi-domy a dalších menších komunitních aktivit na Praze Jižním městě. 

 

 

 

anička plošková

Anna Plošková

se zabývá spotřebitelskými alternativami a udržitelností v městském prostředí. Je členkou KPZky Napole, která podporuje hospodářství Šelongových, a ředitelkou ostravské společnosti Čisté nebe. Myšlenky KPZ rozvíjela již na studiích environmentalistiky v Brně a na svém studijním pobytu v Barceloně.

 

 

 

 

V Asociaci místních potravinových iniciativ působím od září 2017. Společně se svými skvělými kolegy, koordinuji, konzultuji a pořádám akce a vzdělávací workshopy pro fungující i rodící se KPZka v celé krásné české zemi. Spravuji mapu adresarfarmaru.cz a aktuálně vytvářím vzdělávací workshopy v Evropském projektu Solid Base Erasmus+, který je zaměřen na vytvoření funkčních finančních modelů pro soběstačné a udržitelné hospodaření a vedení svého KPZka. Současně pracuji pro vzdělávací centrum TEREZA v programu Ekoškola, jako auditorka a konzultantka. Domácí je pro mě i organizace KOKOZA, kde spolu s žáky ZŠ Angel pěstujeme projekt Uzavřený cyklus jídla do škol.