Načítám Akce

Všechny akce

  • akce již proběhla.

Setkání KPZkoALICE: Jak připravit KPZ na sezónu?

8. 4. / 18:00 - 20:00

Každý druhý čtvrtek v měsíci se letos můžeme potkat v online prostoru. Setkání má vždy své hlavní téma, zajímavé hosty a také prostor na sdílení aktuální situace ze strany zemědělců, koordinátorů a aktivních odběratelů KPZ.

Tématem dubnového setkání bude “Jak připravit KPZ na sezónu”. Na příkladech několika KPZ s rozdílným fungováním projdeme obdobím plánování, náboru členů a vším, čím je potřeba se zabývat, než začnou první výdeje. Hosty, kteří budou tentokrát sdílet své zkušenosti budou:

Marcela Týfová – zakladatelka a koordinátorka KPZ Pikovice
V roce 2017 iniciovala vznik KPZ Pikovice, kterou od té doby koordinuje. Spolek je komunitou lidí, kteří si společně se zahradníkem pro své potřeby pěstují zeleninu na pronajatém pozemku. Kdy a jak se začíná plánovat sezóna v komunitě, která sdílí všechny náklady i výnosy hospodaření?

Petra Váchová – zakladatelka a koordinátorka KPZ Třinácka
KPZ Třináctka je typická odběratelská KPZ, kterou Petra založila před čtyřmi roky v Praze 13. Komunita si prošla řadou změn, se kterými se ovšem dokázala vyrovnat. Jaká úskalí s sebou nese fungování KPZ jako neformální skupiny lidí?

Registrujte se do středy 7.4. zde.

Ve čtvrtek dopoledne v den konání akce vám na uvedený email pošleme odkaz na připojení do aplikace ZOOM, kde se bude setkání konat.

Těšíme se na viděnou 🙂

Chcete se na něco zeptat? Pište na kpzkoalice@asociaceampi.cz, nebo volejte 725 290 604 (Šárka Krčílková).

Podpoř další setkání

Zápisy a záznamy z předchozích setkání najdete na webu KPZkoALICE zde. Naše know-how chceme zpřístupnit co největšímu počtu lidí bezplatně. Pokud vám však naše aktivity dávají smysl, podpořte je dobrovolným příspěvkem zde. Díky vám můžeme rozvíjet vzdělávání, osobní poradenství, mentoring a především KPZkoALICI, která propojuje aktéry hnutí KPZ ke vzájemné spolupráci a podpoře.

Staň se součástí KPZkoALICE

  • Přidej se do uzavřené facebookové skupiny KPZkoALICE >>> ZDE.
  • Zapiš se do databáze kontaktů KPZkoALICE, abychom ti mohli posílat informace z aktuálního dění a pozvánky na setkání přímo na tvůj email  >>> ZDE.
  • Odebírej  elektronický “Zpravodaj ze světa živého zemědělství”, kde informujeme o tom co se děje ve světě solidárních potravinových systémů a agroekologických zemědělců. >>> ZDE.

—–

Webinář pořádá asociace AMPI www.asociaceampi.cz. Akce je finančně podpořena Hl. m. Praha v rámci projektu “KPZ pro Prahu” a Evropskou unií v rámci Erasmus+ projektu “Food&More – Consumer education for food citizens”.