Načítám Akce

Všechny akce

 • akce již proběhla.

Schůzka KPZkoALICE, 1.4. od 18h ONLINE

1. 4. 2020 18:00 - 19:30

Kontaktní osoba: AMPI Email: http://kpzinfo.cz/ Webová stránka: http://asociaceampi.cz/

Připojte se k nám na Online schůzku ke KPZkoALICI

Online schůzka proběhne tuto středu, 1. 4. od 18:00. Je určena především pro zemědělce, koordinátory  a další aktivní členy KPZ a potravinových iniciativ, kteří se chtějí zapojit do začínajícího hnutí na podporu a rozkvět zemědělství ohleduplného vůči přírodě i lidem. 

Nejprve pár technických doporučení: 

 • K workshopu se prosím připojte přes tento odkaz: https://meet.google.com/tra-zpia-qgv 
 • Doporučujeme si vyzkoušet funkčnost odkazu předem a seznámit se s prostředím a ovládáním aplikace Meet. Podívat se, kde je ovládání mikrofonu a kamery, kde najdu chat apod. Nebojte, je to velmi jednoduché.
 • Pokud se chcete připojit z telefonu, potřebujete si stáhnout aplikaci “Meet”, po zadání odkazu vám ji telefon sám nabídne.
 • Pokud je to možné, připojte se z klidného místa s dobrým datovým signálem.
 • Kvalitu řeči také zlepší použití sluchátek s mikrofonem, pokud máte.
 • Pokud nebudete během workshopu hovořit, ponechte prosím váš mikrofon vypnutý (minimalizujeme tím ruchy z míst, odkud se všichni připojujeme). Tlačítka pro ovládání mikrofonu a kamery najdete uprostřed vaší obrazovky dole.
 • Pro dotazy či reakce bude možné využít chat v průběhu, samozřejmě budeme rádi i za vaše aktivní zapojení “nahlas” 🙂

Co bude tématem setkání:

 • Jaká je současná situace iniciativ KPZ a zapojených zemědělců? Co máte za potřeby a co vás pálí? Už máte registrované členy a jaký je zájem? Na co bychom měli společně zaměřit pozornost?
 • Adresář farmářů a jeho úloha při propagaci potravinových iniciativ a spolupráci.
 • Připravili jsme návrh tiskové zprávy, kterou bychom chtěli v nejbližších dnech vydat. Budeme rádi za váš názor a případné připomínky. Pracovní návrh ke stažení zde.
 • Chtěli byste se i vy připojit k našemu společnému prohlášení? Jak by to prohlášení mělo vypadat?

Aktuální informace o spolupráci mezi zemědělci a spotřebiteli můžete sledovat a aktivně se účastnit v nově založené FB Skupině KPZkoALICE spolupráce mezi zemědělci a odběrateli. Tímto Vás vyzýváme k zapojení, stačí odpovědět na 2 zadané otázky, souhlasit s pravidly skupiny, a už jste tam s námi!

Veškeré informace jsme shrnuli do článku, který najdete na webu kpzinfo.

Pokud budete mít jakýkoli dotaz k setkání, nebo s námi chcete sdílet Váš příběh, který ovlivní vaši sezónu a týká se aktuálního nouzového stavu, sdílejte ho s námi! Přijímáme jak pozitivní tak i méně veselé příběhy. Už od pár KPZ zemědělců máme krátké reporty a jsme za ně rádi. Pomáhají nám v propagaci místních potravinových iniciativ a ekologického hospodaření. Skutečnosti sdělené opravdovým příběhem, se jen tak nezapomenou.

Psát můžete na avizovanou FB Skupinu KPZkoALICE nebo na e-mail sarkak@asociaceampi.cz (Šárka Krčílková, tel: 725 290 724).

Děkujeme a zdravíme my z Asociace AMPI.
Setkání KPZkoALICE podpořil Erasmus+ projekt “Food&More – Consumer education for food citizens”