Načítám Akce

Všechny akce

  • akce již proběhla.

Příznivecký víkend na Ekofarmě Biostatku Valeč

8. 6. 2019 9:00 - 9. 6. 2019 16:00

Valeč, Valeč 185 Valeč,
Kontaktní osoba: Ekofarma Biostatek Valeč Email: vojtech@biostatek.cz Webová stránka: http://www.biostatek.cz/
http://www.facebook.com/events/415815892484702/

Zajímá vás, jaké to je, hospodařit na malé ekologické farmě? Co obnáší život zemědělce, který své výpěstky a výrobky dodává přímo svým spotřebitelům do spolkového obchodu nebo prostřednictvím komunitou podporovaného zemědělství KPZ? Dokázali byste sami poznat, že je jídlo od takového zemědělce opravdu k jídlu?

Zveme vás na Příznivecký víkend na Ekofarma Biostatek Valeč. Potkáme se s Vojtěchem Veselým, který nás seznámí s radostmi a strastmi svého hospodaření, poví nám, proč hospodaří ekologicky a v čem vidí úskalí oficiální bio certifikace pro malé rodinné farmáře. Ukážeme si, na co všechno je dobré se zeptat, aby i laik poznal, že se na statku hospodaří ekologicky, a jak poznat kvalitní jídlo i bez bio certifikace. Budete si moct zahrát na bio Sherlocka a s dotazníkem v ruce klást Vojtovi při prohlídce všetečné otázky a zeptat se na vše, co vás o hospodaření a jídle ze statku zajímá.

Strávíte víkend na statku v dobré společnosti. Projdete se krásnou krajinou Doupova. Ochutnáte jídlo z místních surovin. Projdete se krásnou krajinou Doupova. Nasajete genia loci obce Valeč. Posedíte u ohně. Usínat můžete pod hvězdami a korunami starého sadu. Bude to zase Nezapomenutelná Valeč: https://bit.ly/2IsOwDb

Chcete přijet? Registrujte se prostřednictvím formuláře zde: https://bit.ly/2WP2HGZ

Vstupné na akci je dobrovolné.

Adresa: Biostatek, Kašpara z Valče 185, 364 55 Valeč

PROGRAM

SOBOTA 8.6.

  • 10 – 10:45 úvod
  • 10:45 – 13:00 Sherlokem na Biostatku – 1. část prohlídky farmy
  • 13:00 – 15:00 Oběd a siesta
  • 15:00 – 16:30 Sherlokem na Biostatku – 2. část prohlídky farmy, dotazy a diskuze
  • od 19:00 večeře, oheň, diskuze

 

NEDĚLE 9.6.

  • program dle preferencí účastníků (pomoc na farmě, procházka po okolí,  focení v krajině s Kevinem V. Tonem www.kevin-v-ton.com)

Ubytování:

Přespat můžete ve vlastním stanu na zahradě statku nebo podle vlastního výběru ve Valči a okolí. Doporučujeme například:

————————–

Pořádájí: Biostatek Valeč www.biostatek.cz., Lovime.bio www.lovime.bio, Asociace místních potravinových iniciativ AMPI www.asociaceampi.cz , CooLAND www.cooland.cz