Načítám Akce

Všechny akce

  • akce již proběhla.

Přihlášení na přednášku “Vím, od koho mám, co jím”

6. 10. 2018 13:00 - 14:00

Národní zemědělské muzeum Praha, Kostelní 1300/44, 170 00 Praha 7-Holešovice Praha 7, Česká republika https://www.nzm.cz/
Kontaktní osoba: AMPI Hnutí Duha CooLAND
https://www.lovime.bio/kalendar-akci/biojarmark/

Přednáška s diskuzí a promítáním: „Vím, od koho mám, co jím“

Zajímáte se o kvalitu potravin a způsob, jakým vznikají? Chcete, aby vám dodával jídlo z blízka konkrétní zemědělec? Je pro vás důležité dlouhodobě podporovat někoho, kdo hospodaří s respektem k půdě a krajině? Seznamte se s komunitou podporovaným zemědělstvím.

Zjistěte základní principy KPZ, kde hledat informace a jak se do KPZ můžete zapojit.Potkejte se s koordinátory existujících iniciativ a s lidmi, kteří stojí za rozvojem KPZ u nás. Shlédněte příběh jedné KPZky prostřednictvím filmového dokumentu.

Program:

  • promítání dokumentu o spolku KomPot, jehož členové založili jednu z prvních KPZtek v České republice a v roce 2012 začali sami hospodařit na ploše 0,5 hektaru
  • představení konceptu komunitou podporovaného zemědělství
  • diskuze

KDE: Objevovna Národního zemědělského muzea, Praha

KDY: sobota 6. října od 13.00 do 14.00

Abychom vám mohli zajistit místo, přihlašujte se prosím prostřednictvím formuláře zde.

V případě dotazů se neváhejte obrátit na e-mail: sarkak@asociaceampi.cz.

Akce je připravena ve spolupráci s Asociací místních potravinových iniciativ v rámci projektů Erasmus+ Solid Base a Zapoj se do KPZ, spolkem CooLAND a Hnutím DUHA v rámci projektu Citizen’s CAP – Urban & Rural Food Stories. Vstup na akci (i do celého muzea) je zdarma.

Akce je součástí pražského Biojarmarku, který pořádá PRO-BIO LIGA ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem za finanční podpory Ministerstva zemědělství, hlavního města Prahy a kontrolních organizací KEZ o.p.s. a ABCERT AG.

Akce je realizována za finanční podpory Evropské unie a Magistrátu hlavního města Prahy.  Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor a nereprezentuje názory donorů.