Načítám Akce

Všechny akce

  • akce již proběhla.

Lokální systémy záruky kvality

10. 6. / 18:00 - 20:00

Pokud se zajímáte o kvalitu potravin, jste příznivcem ekologického zemědělství a rádi byste zjistili, jak lokální participativní metody záruky kvality fungují a kdo je nejčastěji využívá – pak je webinář určen právě pro vás.

Během webináře se dozvíte základní informace o lokálních participativních systémech záruky kvality (PGS) – co to je, pro koho jsou vhodné,  kdo je využívá ve světě a u nás, jak se liší od oficiální bio certifikace,  hlavní kroky pro jejich zavedení do praxe,  výhody a úskalí lokálních systémů kvality.

Setkání obohatí i zkušenosti lidí, kteří se PGS rozhodli v ČR aplikovat.

O zkušenosti se podělí:

  • Eva Čermáková – za PRO-BIO LIGU/ Lovime.bio koordinovala mezinárodní osvětový projekt v ČR o PGS /participativních systémech záruky kvality, pomáhala PGS zavádět pro Výkvět – sdružení ekologických pěstitelů květin a metodiku PGS využívá například v rámci osvěty o kvalitě jídla na farmářských trzích – více viz Jak se vyznat na farmářském trhu
  • Lamya Zítková Kourdi   ekologická pěstitelka květin z Květinové farmy pod Smrkem, členka sdružení Výkvět, které systém PGS jako první v ČR aktivně zavádí. Lamya se podílela na tvorbě standardů hospodaření a má za sebou několik vizit hospodaření v rámci  spolku Výkvět. Loni uvedla na trh vlastní  ruční sadbovací nástroj pro pěstování zeleniny, květin a bylin ProSoilblocker.
  • Šárka Krčílková, Alena Wranová, Jana Kožnarová a Tomáš Uhnák –  AMPI, aktivní propagátoři komunitou podporovaného zemědělství  – KPZ Pospolí, KPZ Smetanka, KPZkoALICE, kteří se účastnili testovacích vizit na ekostatcích a seminářů v rámci osvětového projektu o PGS,  jsou ambasadory lokálních ekologických farem u nás.

Registrace

Registrujte se na webinář do 9. 6. 2021 prostřednictvím online formuláře zde. V den konání webináře vám přijde odkaz na připojení prostřednictvím Zoom.

Kontakty

V případě dotazů nás můžete kontaktovat na eva@lovime.bio (Eva Čermáková)

—-

Webinář organizuje PRO-BIO LIGA ve spolupráci s asociace AMPI. Webinář se může uskutečnit díky projektu ekoporadnypraha.cz s finanční podporou Hlavního města Prahy.