Načítám Akce

Všechny akce

 • akce již proběhla.

Central East European Meeting for food communities

12. 11. / 10:00 - 14. 11. / 14:00

http://fer.org.pl/en/central-east-european-meeting-for-food-communities-the-12th-14th-november/#
Photo by NeONBRAND on Unsplash

V polovině listopadu proběhne v polské Wroclawi středoevropské setkání zástupců potravinových komunit. Mezi třemi desítkami účastníků budou koordinátoři komunit, aktivisté, zemědělci především z Maďarska, Polska a České republiky, ale i dalších evropských zemí zapojených v síti URGENCI. Nebude chybět také KPZkoALICE.

Cílem setkání je sdílet praktické zkušenosti. V každé zemi se rozvíjí komunitou podporované zemědělství a potravinové iniciativy trochu jinak s ohledem na kulturní a historický kontext. Je obohacující se vzájemně inspirovat a je to příležitost navázat partnerskou spolupráci. 

Jste aktivní spolutvůrce potravinové komunity a chcete společně s námi ještě více rozhýbat dění? Umíte se domluvit anglicky? AMPI má možnost vzít s sebou několik účastníků z České republiky. V případě zájmu se obraťte na Šárku Krčílkovou, sarkak@asociaceampi.cz, 725 290 604.

A co se bude dít?

1. den / 12. listopadu –  EkoCentrum Wrocław

 Potravinové komunity ve městě

 • Jak vypadá organizace potravinových komunit ve městě? Zkušenosti z různých regionů. Potravinová družstva, městské zeměděltví a KPZ.
 • Jak můžeme posílit hnutí potravinových iniciativ?
 • Lekce z covid pandemie. Co se potravinové komunity naučily? Sdílení zkušeností.

 2.den / 13. listopadu – The Birds Valley

 Zpátky ke kořenům potravinové suverenity

 • Síla místních potravinových iniciativ – jak se vzájemně podpořitt, přeshraniční spolupráce, jak budovat udržitelnou a odolnou síť propojující vědomé spotřebitele a zemědělce. Role mentoringu – jak si předávat zkušenosti při vytváření komunit.
 • Semenaření – návštěva House of Seeds in Ptasia Dolina. Jak sdružení funguje a jaké jsou jeho další plány? Jak vytvořit regionální síť lidí, kteří se věnují semenaření? 
 • Proměna stávajícího vzdělávacího modelu – směrem k mnohaúrovňovému vzdělávacímu centru..

  3. den / 14. listopadu The Birds Valley 

  Advokacie potravinových komunit – jak být viděn, slyšen, vnímán a respektován

  • Advokacie na regionální a lokální úrovni – Jak spolupracovat s místními samosprávami s cílem vytvořit silnou “food policy”. Sdílení zkušeností z různých zemí.
  • Proč je advokacie důležitým nástrojem prosazování potravinové suverenity na místní úrovni? 

  Více informací na stránkách pořádající organizace Fundacja Ekorozwoju zde.

  Detailní program a časový harmonogram ke stažení v PDF najdete .zde.

  Foto by NeONBRAND on Unsplash

  Setkání je součástí Erasmus+ projektu “Food&More – Consumer education for food citizens” , které finančně podpořila Evropská unie.