Ozvěny ze semináře „Zakládáme potravinovou komunitu“

V prosinci proběhl další z našich evergreen seminářů „Zakládáme potravinovou komunitu“.

V následujícím textu najdete shrnutí všech důležitých odkazů a kontaktů, které se pojí k tématu KPZ. Věříme, že Vám pomohou najít, nebo založit to Vaše vlastní KPZko pro sezónu 2019!

Informace ke komunitou podporovanému zemědělství, budované Síti KPZ, připravovaných akcích, zpráv z aktuálního dění, publikace, dokumenty a propagační materiály ke stažení najdete na KPZinfo.cz.

Chcete mít aktuální informace z dění v KPZ, potravinové suverenity a ekologického zemědělství na Váš email? Odebírejte Zpravodaj KPZ a potravinové suverenity, který vychází elektronicky několikrát za rok. Archiv předchozích čísel najdete zde, kde se také můžete přihlásit k odběru.

Pokud již máte své KPZko, jste zemědělec nebo koordinátor, chcete zakládat a ještě nemáte skupinu odběratelů nebo svého zemědělce, zapište se do adresarefarmaru.cz a na mapko.cz. Zde můžete najít svého budoucího zemědělce, který také hledá skupinu odběratelů, nebo jen dát o sobě vědět a získat tak další parťáky.

Jste skupina, která hledá, pro založení KPZ, svého biozemědělce? Na nové mapě kde.lovime.bio můžete najít právě toho svého. Pokud jste certifikovaný bio zemědělec a v mapě chybíte, kontaktujte provozovatele mapy, rádi Vás tam přidají.

Při založení, plánování a správě vlastního KPZka využijte zkušeností těch existujících. Některé z nich mají web, kde najdete inspiraci i dokumenty ke stažení. Případně můžete kontaktovat koordinátory.

Zde několik tipů, ale najít můžete i jiné KPZko na adresarefarmaru.cz a na mapko.cz:

Jak Vám můžeme pomoci v  AMPI

Hodláte založit KPZko? Hledáte členy/zemědělce? Organizujete nějakou akci? Vaše příspěvky, propagační materiály můžeme sdílet na facebooku KPZky, na stránkách kpzinfo.cz nebo ve Zpravodaji KPZ a potravinové suverenity.

Zároveň poskytujeme individuální poradenství nebo můžeme přijet na Vaše setkání mezi zemědělci a spotřebiteli. Můžeme pro Vás uspořádat seminář na míru. Tyhle služby už jsou ale placené, protože jsou nad rámec naší pracovní kapacity.

Organizace, které spojuje vize zdravé zemědělské krajiny

Aktivity spojené s KPZ, ochranou zemědělské půdy, péčí o zemědělce a o environmentální vzdělávání dětí i dospělých se stará AMPI asociace místních potravinových iniciativ.

Spolek CooLAND poradí v oblastech zlepšení a zachování kondice zemědělské krajiny – výsadba, obnova a péče o krajinotvorné prvky, retence vody v krajině, obnova polních cest, přístup k půdě pro agroekologické zemědělce, založení a správa KPZ.

Na stránkách lovime.bio najdete vše ze světa bio zemědělců a bio potravin.

Vlastníte půdu a chcete, aby na ní někdo šetrně hospodařil? Chcete hospodařit a nemáte kde? Obraťte se na Nadaci pro půdu. Nadace pečuje o to, aby byla půda svobodná, obhospodařovaná odpovědnými sedláky, kteří na ní mohou s jistotou a dlouhodobě hospodařit. Půdě bude zajištěno, že o ni bude pečováno s úctou a šetrně na trvalo.

« Zpět na seznam zpráv