Autor Téma: Práce koordinátora  (Přečteno 1968 krát)

poradce KPZ

• Administrátor
  • Nováček
    • Zobrazit profil
Práce koordinátora
« kdy: Leden 01, 2018, 09:21:02 odpoledne »
Co všechno dělá a nedělá koordinátor?

poradce KPZ

• Administrátor
  • Nováček
    • Zobrazit profil
Re:Práce koordinátora
« Odpověď #1 kdy: Leden 01, 2018, 09:29:21 odpoledne »
V odběratelské KPZce Zdiby (kde si většina členů chodí vyzvedávat podíl, ale jinak se dál na chodu nepodílí) jsem jako koordinátor KPZku založila (našla odběratele), spojila se se zemědělcem, našla místo oděru, kde jsem zorganizovala první schůzku se zemědělcem, kde jsme domluvili průběh sezóny, napsala jsem smlouvy, byla přítomna na většině závozů a obvolávala odběratele, když si podíl nevyzvedli (když jsem tam nebyla, byla tam provozovatelka výdejního místa).
Svou činost pro KPZku jsem dělala v rámci volného času.
Náš zemědělec si ohlídal příchozí platby, dělal závozy, psal e-maily o situaci na zahradě, zelenině a skladbě dalšího podílu.

poradce KPZ

• Administrátor
  • Nováček
    • Zobrazit profil
Re:Práce koordinátora
« Odpověď #2 kdy: Leden 01, 2018, 09:35:19 odpoledne »
V každé KPZce je dobré mít sepsáno, co je potřeba udělat před začátkem sezóny, v průběhu, po skončení a odpovědné osoby, které se o jednotlivé činnosti starají.
V KPZ Malešovice koordinátor nastavil na začátku sezóny pravidla a pak už se aktuální "problémy" řešily ve skupině. Ale je to pražská výjimka. Hlavně v nově vzniklých KPZkách a tam, kde přijdou noví odběratelé, je dobré se starat a mít odpovědnou osobu koordinátora.