Načítám Akce

Všechny akce

  • akce již proběhla.

Den otevřených vrat na Biostatku Valeč – 16. 6. 2018

16. 6. 2018 11:00 - 20:00

Valeč, Valeč 185 Valeč,
Kontaktní osoba: CooLAND Email: info@cooland.cz Webová stránka: www.cooland.cz
https://www.facebook.com/events/618372045195940/

Program

11:00 Zahájení s kávou, zmrzlinou a buchtou, slovo o farmě.

11:30 Procházka (cca 1,5 hod) – Valečská Lema, Nebeské louky a EkoCamp – místa vztažená k farmě a příkladně šetrné obývání krajiny maringotkáři. Vše ve velmi pohodlné pěší vzdálenosti, kočárky a vozíčkáři to zvládnou po okleštěné trase také.

13:00 Společná příprava oběda – polévka a zelenina, maso i nemaso

14:30 Volná zábava na farmě či po okolí- štípání dříví, oprava ohrady, pletí zeleninové zahrádky a jiné farmářské činnosti, které zrovna budou v danou dobu aktuální. Pro zájemce je i možnost práce s mlékem (mletí bryndzy, výroba sýrů, mytí a čištění, do zpracovny se nevejdeme všichni…

18:00 příprava večeře (grilovaný kus jehněte, sýry a maso z udírny). Abychom měli co grilovat, musím porazit jehně, to dá rozum. Určitě k večeři nesníme celé, tedy nabízím vychlazené a zavakuované kusy. Má-li kdo zájem, ozvěte se Vojtovi na mail.

Hned za plotem farmy je zámecký areál se svým romantickým parkem a kavárnou Prádelnou a také vesnice stojí za projití. Širší okolí taky, ale to by člověk potřeboval dva dny. Pro zájemce, kteří chtějí přijet v pátek nebo zůstat do neděle a třeba poznávat okolí, je možnost spát ve stanu, v maringotce na posteli či ve valečských penzionech.

Jak se do Valče dostat? Nejbližší autobusová zastávka Flixbusu a Regiojetu je Lubenec, vlak: Libkovice/LN. Stačí se domluvit s těmi, co pojedou autem a oni vás přijedou vyzvednout. 
Jinak autem cca 90 km po R6, pak 5km severně.

Pokud máte další dotazy, piště Vraťce Janovské (vratislava@cooland.cz) či přímo Vojtovi Veselému (vojtech@biostatek.cz)

Ilustrace: Radim Seydl