Načítám Akce

Všechny akce

  • akce již proběhla.

Přihlášení na besedu mezi zemědělci a spotřebiteli: Jaká je cesta k potravinám zblízka?

6. 10. 2018 14:00 - 15:00

Národní zemědělské muzeum Praha, Kostelní 1300/44, 170 00 Praha 7-Holešovice Praha 7, Česká republika https://www.nzm.cz/
Kontaktní osoba: AMPI CooLAND Hnutí Duha
https://www.lovime.bio/kalendar-akci/biojarmark/

Myšlenka komunitou podporovaného zemědělství u nás zakotvila před deseti lety a za tu dobu se do tohoto potravinového systému zapojilo několik desítek iniciativ, zemědělců a několik tisíc  spotřebitelů. Jak KPZ v současnosti funguje a kam by mohlo směřovat dále? Je hospodaření zemědělců finančně udržitelné, kdo a jak je podporuje? Jak to vidí zemědělci a spotřebitelé?

Využijte jedinečnou příležitost potkat se a promluvit se zemědělci, kteří se vydali cestou KPZ. Zeptejte se jich na vše, co vám vrtá hlavou nejen o komunitou podporovaném zemědělství, ale třeba i ekologickém zemědělství, biopotravinách a podpoře drobných zemědělců u nás.

Beseda se zemědělci a jejich spotřebiteli (nejen) o systému KPZ proběhne v rámci pražského Biojarmarku v sobotu 6. října od 14.00 do 15.00 v Objevovně Národního zemědělského muzea.     

Abychom vám mohli zajistit místo, přihlašujte se prosím prostřednictvím formuláře na www.hnutiduha.cz/beseda.  

Vstup na besedu (i do celého muzea) je zdarma.

V případě dotazů se neváhejte obrátit na e-mail: klara.kyralova@hnutiduha.cz.

Beseda je připravena ve spolupráci s Hnutím DUHA v rámci projektu Citizen’s CAP – Urban & Rural Food Stories, spolkem CooLAND a Asociací místních potravinových iniciativ v rámci projektů Erasmus + Solid Base a Zapoj se do KPZ.

Beseda je součástí pražského Biojarmarku, který pořádá PRO-BIO LIGA ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem za finanční podpory Ministerstva zemědělství, hlavního města Prahy a kontrolních organizací KEZ o.p.s. a ABCERT AG.

Beseda je realizována za finanční podpory Evropské unie a Magistrátu hlavního města Prahy.  Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor a nereprezentuje názory donorů.